MMA

Podle definice je MMA plnokontaktní sport, který umožňuje používat celou škálu bojových technik, ať už tradičních, či nikoli. Velmi zjednodušeně to znamená, že v rámci turnaje MMA se mohou utkat lidé, kteří původně trénovali různé bojové sporty. V rámci zápasu MMA jste prakticky vystaven třem různým bojovým systémům. Bojuje se podle světových pravidel organizace UFC.

Vestoje jde především o boj víceméně běžný v boxu, kickboxu, thajském boxu a podobně. Lokty a kolena dovoleny, nesmí se útočit na krk, tlačit na oči a podobně, zakázán je i úder loktem shora. V klinči se bude hodit sambo, ale i některé chvaty z juda nebo wrestlingu. Klinč se využívá, hlavně když chcete svého soupeře zafixovat pro přesnější umístění úderu loktem nebo kolenem.

Při boji na zemi, by jste měli mít dost natrénováno v sambu, jiu-jitsu nebo zápasu. V praxi to znamená, že zápas můžete rozhodnout klasickou K.O. ránou nebo kopem, ale stejně tak můžete soupeře dostat na zem a použít páku na některou z končetin, po které se soupeř vzdá.

týpek přes klandrtýpek před zrcadlemtýpek s ketlbalemtýpek a hruškatýpek na hrazděruce a tejpyprvní levá půlkadruhá pravá půlkarukavice a týpek bez hlavytypka bije týpkaobraz z tělocvičny